VEŠKERÁ REALITNÍ ČINNOST NA JEDNOM MÍSTĚ

 • PROHLÁŠENÍ VLASTNÍKA BUDOVY
 • INDIVIDUÁLNÍ ŘEŠENÍ PROBLEMATIKY
 • OCEŇOVÁNÍ NEMOVITOSTÍ
 • PRODEJ A PRONÁJEM

 Exkluzivní nabídka prvorepublikové stylové vily

Chci vědět víc

Video z dronu

 

 

 

 

 

Privatizace bytových jednotek

 • Prohlášení vlastníka budovy
 • Pasportizace - zaměření a zakreslení jednotek
 • Založení společenstev vlastníků

Chci vědět víc

Hledáte bydlení?

 • Najdeme vám nemovitost podle vašich představ
 • Zajistíme výhodné financování

Nabídka nemovitostí

Nabídněte svoji nemovitost

 • Garance prodeje
 • Až 1.500.000 Kč záloha

To mě zajímá

NĚCO O NÁS

Naše společnost

nabízí kompletní servis realitní kanceláře, jako prodej, pronájem, oceňování nemovitostí  včetně

veškerých činností při privatizaci bytových a nebytových jednotek bytovými družstvy, vypořádání podílového spoluvlastnictví budovy rozdělením jednotek, smlouvy o výstavbě a další související úkony. Zpracováváme prohlášení vlastníka budovy o rozdělení práva k nemovité věci na vlastnické právo k jednotkám pro potřeby vymezení jednotek v budově, a to včetně fyzického zaměření jednotek ve smyslu nového občanského zákoníku č. 89/2012 Sb. a dále nařízení vlády č. 366/2013 Sb., o úpravě některých záležitostí souvisejících s bytovým spoluvlastnictvím a zpracování povinných příloh pro jeho vklad do katastru nemovitostí. Dále vypracujeme smlouvy o převodu jednotek včetně návrhů na vklad práva do katastru nemovitostí. Veškerou činnost, případně pouze dílčí úkony provádíme po předchozím uzavření smluvního vztahu, po celé České republice.

Proč mít zavkladované prohlášení vlastníka budovy?

Existence prohlášení vlastníka budovy vloženého do katastru nemovitostí umožňuje bytovým družstvům nebo jiným vlastníkům manipulaci s jednotlivými bytovými jednotkami a nebytovými prostory. Existence prohlášení vlastníka budovy sama o sobě nezadává nutnost převádět jednotlivé jednotky, ale umožňuje vlastníkovi budovy použít například nebytový prostor jako zástavu pro čerpání půjček na rekonstrukce domu, aniž by tím byly dotčeny vlastnická práva k ostatním jednotkám v budově. Provedením vkladu prohlášení vlastníka budovy do katastru nemovitostí, zůstává vlastníkem všech jednotek nadále stávající vlastník (např. bytové družstvo) z čehož vyplývá, že není nutno měnit stávající principy hospodaření v budově atp., vlastník je však v takovémto případě připraven k okamžitým převodům jednotek (např. nájemcům, kteří jsou členy družstva). Převod bytových jednotek z SBD, LBD, privatizovaných družstev případně z s.r.o. (příp. jiných společností založených za účelem koupi domu) svým členům a současně nájemcům, je v současnosti osvobozen od daně z převodu nemovitostí, což nemusí být trvalý stav. Pokud by mělo dojít ke změně zákona, který toto osvobození umožňuje a vlastník má v úmyslu jednotky převádět, je dobré být na toto připraven již zavkladovaným prohlášením vlastníka budovy v katastru nemovitostí.

 

 

 

 

 

 

Jsme členem Realitní komory

NAŠE TIPY

Kontakt

1JM Reality
Realitní kancelář Praha 9 - Vysočany

provozovatel:

Jan Maroušek, IČO: 63104211                                                                                                                            provozovna:                                                                                                                                                                    Rožmberská 1272, Praha 9, 198 00                                                                                                                              předmět podníkání:

Realitní zprostředkování,

živmost ohlašovací vázaná                                                 

profesní kvalifikace:

Obchodník s realitami 66-042-M ze dne 14.3.2019

Telefon: 608 703 343
E-mail: marousek@1jmreality.cz
www.1jmreality.cz

Rychlý kontakt

Facebook GSM E-mail Map

Přihlašte se k našemu newsletteru